II Ndz Adwentu 4 XII 2022 r.
Czas pobożnego i radosnego oczekiwania
Adwent (z łac. adventus – przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Adwent składa się z dwóch części: a) czasu, w którym kierujemy nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa w chwale na końcu czasów (okres od początku Adwentu do 16 grudnia włącznie); b) czasu bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię (od 17 do 24 grudnia ). Zwornikiem wszystkich tekstów liturgii adwentowej obydwu części jest czytanie księgi proroka Izajasza. Czytanie to obrazuje tęsknotę za wyczekiwanym Mesjaszem. Teksty liturgiczne Adwentu ukazują postacie Starego i Nowego Testamentu, przez których życie i działalność Bóg zapowiadał i przygotowywał świat na przyjście Jego Syna: Maryję, Jana Chrzciciela, Izajasza. Adwent to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem i przygotowania się do niego przez pokutę i oczyszczenie. Dlatego Kościół zachęca do udziału w rekolekcjach, Roratach oraz do przystąpienia do sakramentu pojednania. Z tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
REKOLEKCJE ADWENTOWE: 11 – 13 grudnia 2022r. prowadzi ks. Andrzej Persidok
Niedziela 11 XII – podczas każdej Eucharystii.
poniedziałek-wtorek: godz. 6:45; 9:00; 17:00; 20:15.
Zapraszamy serdecznie..:)
- Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczamy na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
- Zespół Charytatywny zbiera po Mszy Świętej ofiary do puszek na dar wigilijny i paczki dla najbardziej potrzebujących w parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
- Zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na spotkanie dziś o godz. 15:00.
- RORATY odprawiamy w dni powszednie o godz. 6:45.
- Wypominki roczne jutro od godz. 18:00, a o godz. 19:00 Msza Święta za wszystkich naszych zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.
- W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Patronki naszego kościoła. Msze Święte celebrujemy wg codziennego porządku. Zapraszamy na dodatkową, wspólną modlitwę o 12:00 czyli w Godzinie Łaski, a następnie na Koronkę do Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz na Nieszpory o godz. 18:00. Uroczysta Msza święta będzie sprawowana o godz. 19:00. Po Mszy schola akademicka wykona AKATYST czyli śpiewaną modlitwę na cześć Matki Bożej. Zapraszamy.
- W kruchcie kościoła możemy zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne oraz świece. Jednocześnie informujemy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
- Dziś o godz. 16:00 zostanie wykonana w naszym kościele pierwsza część oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla. Udział wezmą wybitni soliści, chór Sonus Innumerabiles oraz Warszawska Orkiestra Międzypokoleniowa. Bardzo serdecznie zapraszamy.
- Zapraszamy w Adwencie na Godzinki ku czci Matki Bożej w niedziele i dni powszednie o godz. 6:30.
- Został przygotowany parafialny kalendarz na 2023 r, który jest cegiełką na spłacenie kosztów remontu naszych murów. Ofiary za kalendarze są całkowicie dobrowolne. Kalendarze-cegiełki można nabywać w zakrystii i w kancelarii oraz przy opłatkach.
- Po Nowym Roku rozpoczniemy KOLĘDĘ. W tym roku chcemy odwiedzić tych Parafian, którzy zaproszą nas do siebie. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować zgłoszenia na kolędę. Najlepszą formą będzie zaproszenie księdza osobiście w zakrystii lub kancelarii ale można też poprzez stronę internetową na adres mailowy naszej Parafii. Bardzo prosimy też o zorientowanie się wśród sąsiadów, szczególnie osób starszych i samotnych, czy ktoś z nich nie chciałby, abyśmy odwiedzili ich po kolędzie.
- Wszystkim życzymy dobrego czasu Adwentu.
Z nauczania Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego:
Ludzie ratują wartość pieniądza, ale nie umieją ratować wartości życia.
Z Dzienniczka Świętej siostry Faustyny
Nie jest to rzecz łatwa znosić wesoło cierpienia, a zwłaszcza niewinne. Natura zepsuta burzy się, i choć wola i rozum są wyższe ponad cierpienie, bo są w stanie czynić dobrze tym, co im zadają cierpienie, to jednak uczucie robi dużo hałasu i jak duch niespokojny napada na wolę i rozum; lecz [gdy] widzi, że samo nic nie może – cichnie i poddaje się rozumowi i woli. (Dz 1152)