- Pan Jezus powiedział do Siostry Faustyny (Dz.699): „Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego”. Przeżywając Niedzielę Miłosierdzia, która przypada w czasie pandemii, tym bardziej prośmy o Boże miłosierdzie dla nas i dla całego świata.
- W związku z ostatnimi decyzjami określającymi liczbę wiernych w kościele (jedna osoba na 15 metrów kwadratowych), informujemy, że w naszym kościele będą mogły gromadzić się od 20 kwietnia na Liturgii i modlitwie 54 osoby! Zachęcamy, aby korzystać z Eucharystii i Komunii Świętej.
- Dyspensa od niedzielnej Eucharystii jest nadal aktualna, dlatego Wszystkich, którzy pozostają w domach zachęcamy do duchowego uczestnictwa we Mszy Świętej we wspólnocie rodzinnej poprzez transmisję online!
Transmitujemy Msze Święte z naszego kościoła w każdą niedzielę o godz. 8:00; 9:00; 10:15 oraz 17:00 i 19:00, a w dni powszednie o godz. 9:00 i 17:00.
- Dziś Msze Święte sprawujemy wg niedzielnego porządku. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to równolegle sprawowujemy Mszę w Kościele i w sali Św. Faustyny.
Zapraszamy dziś o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia w intencji odwrócenia pandemii koronawirusa oraz o godz.15:15 na Mszę Świętą w intencji osób starszych, chorych i samotnych.
Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę Świętą będziemy transmitować online.
- Od jutra sakrament spowiedzi będziemy sprawować w godz. 6:30 – 9:00 oraz 17:00 – 19:00. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa!
- Jutro przypada trzeci poniedziałek miesiąca i zapraszamy od godz. 18:45 na wieczór miłosierdzia. Zapraszamy tym bardziej, że od jutra mogą w Liturgii w naszej świątyni uczestniczyć 54 osoby.
- CARITAS obchodzi dziś swoje święto patronalne. Wszystkich posługujących w naszym parafialnym Zespole Charytatywnym ogarniamy modlitwą i prosimy Boga o błogosławieństwo dla całego Zespołu.
- Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom za duchową troskę i jedność z nami. Bardzo serdecznie również dziękujemy za Waszą życzliwość i hojność materialną, za wszystkie ofiary przekazane bezpośrednio lub przelane bankowo na utrzymanie i funkcjonowanie naszej świątyni! Bóg zapłać!
- W jednym z maili napisanych do nas czytamy: „Teraz, kiedy tak mocno koncentrujemy się na zdrowiu fizycznym, dziękujemy Wam, że przypominacie Nam o konieczności walki o zdrowie duchowe. Niech Wasza posługa daje ludziom życie, które się nie kończy.”
Dziękujemy za te słowa i Wszyscy dbajmy o dobro duchowe w naszym życiu.
- Papież Franciszek w domu św. Marty 17 IV 2020 r. powiedział m.in.:
„Zażyłość bez wspólnoty, bez chleba, bez Kościoła, bez ludu, bez sakramentów jest niebezpieczna. Może stać się znajomością – powiedzmy – gnostyczną, relacją tylko dla mnie, oderwaną od ludu Bożego. Zażyłość apostołów z Panem była zawsze wspólnotowa, zawsze przy stole, była ona znakiem wspólnoty. Zawsze była powiązana z sakramentem, z chlebem”(…)
„Ktoś ostatnio kazał mi się zastanowić nad niebezpieczeństwem, jakie teraz przeżywamy, nad tą pandemią, która spowodowała, że wszyscy komunikujemy się, także na poziomie religijnym, za pomocą nowych technologii.
Wy, obecni tutaj, przyjmiecie Komunię Świętą, ale ludzie, którzy nas oglądają, Komunię duchową. To nie jest Kościół! To jest Kościół w trudnej sytuacji, którą Pan dopuszcza, ale idealny Kościół jest zawsze ze swoim ludem i sakramentami.
Przed Wielkanocą, kiedy ukazała się wiadomość, że będę odprawiał Mszę Świętą w Wielkanoc, w pustej Bazylice św. Piotra, napisał do mnie jeden biskup, bardzo dobry biskup i zwrócił mi uwagę. Dopiero potem zrozumiałem: on chciał, żebym był czujny, żeby nie zwirtualizować Kościoła, nie zwirtualizować sakramentów i nie zwirtualizować Bożego ludu. Kościół, sakramenty i wierni są konkretni.
To prawda, że w tej chwili musimy w ten sposób realizować tę zażyłość z Panem, ale po to, aby wydostać się z tunelu, a nie w nim trwać. To jest właśnie zażyłość apostołów: nie gnostyczna, nie wirtualna, nie samolubna dla każdego z nich, ale zażyłość konkretna, w ludzie. Zażyłość z Panem w życiu codziennym, w sakramentach, pośród ludu Bożego”.
- Z Dzienniczka św. Siostry Faustyny:
„Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego; wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego(…)W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat” (Dz. 699).
- Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i kierowania się duchem miłosierdzia.