XII niedziela zwykła 23 VI 2019 r.
- Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesję łączymy z Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17:40. Uroczyste zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek połączone będzie z błogosławieństwem wianków po Nabożeństwie i procesji.
- Jutro przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Mimo dnia pracy postarajmy się uczestniczyć w Eucharystii.
- W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości, w ten piątek można spożywać pokarmy mięsne.
- W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
- Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się 14 lipca.
- Grupa wolontariuszy z Wolontariatu Misyjnego Salvator, prowadzona przez Księży Salwatorianów, będzie dziś, po każdej Mszy Świętej rozprowadzać pamiątki oraz rękodzieła z krajów misyjnych. Przy stoisku przed kościołem wolontariusze chętnie porozmawiają i podzielą się swoimi doświadczeniami z wyjazdów. Bardzo proszą o modlitwę, by to dzieło wydało jak największe owoce i dziękują za każde wsparcie, zarówno finansowe, jak i duchowe.”
- Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał oświadczenie ws. aktów nienawiści wobec katolików w Polsce. W tym oświadczeniu czytamy m.in.
„…w ostatnich tygodniach, miało miejsce wiele trudnych zdarzeń.
Myślę o profanacji jasnogórskiego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Matka Boża z naszej narodowej relikwii nosi już na swej twarzy trwałe ślady historycznej profanacji dokonanej przez husytów podczas napadu na klasztor w 1430 r. Obraz został wówczas wiernie odtworzony z inicjatywy Władysława Jagiełły i od tamtego czasu nie zadawano jej w naszym narodzie głębszych ran, nawet symbolicznych.
Myślę także o profanacjach i aktach bluźnierstwa do jakich dochodzi podczas tzw. marszów środowisk gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów. Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych.
W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego księża biskupi wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa i proszą, aby po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny”.
W odpowiedzi na apel przewodniczącego Episkopatu kard. Kazimierz Nycz zaleca, aby po Mszach świętych w Boże Ciało i w niedzielę 23 czerwca odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny.”
Na zakończenie Mszy Świętej, po błogosławieństwie, również my odśpiewajmy Suplikacje.
8. Trwają prace renowacyjne przy murach naszej świątyni od strony Kaplicy Matki Bożej i Prezbiterium. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za ofiary złożone na remont murów w ostatnim czasie. Bóg zapłać za każdą pomoc.
9. Od 1 lipca przechodzimy na tzw,. wakacyjny porządek:
a. będzie odwołana Msza Św. o godz. 17:00 w niedziele i w tygodniu.
b. nie będzie Mszy w sali św. Faustyny w niedziele o godz. 11:30.
c. kancelaria czynna będzie tylko po południu w godz. 16:00-18:00.
10. Czy Pan Jezus wyjeżdża na wakacje ??? / Tak! Jeśli Go zabierzemy.
11. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i bezpiecznych urlopów.
Cud eucharystyczny
Cud eucharystyczny jest szczególnym rodzajem cudu. Jest on bowiem nierozerwalnie połączony z jedną z największych tajemnic wiary, z przeistoczeniem chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa podczas Eucharystii. Cud eucharystyczny poprzez swoją dosłowność uświadamia nam realność tej przemiany, która dokonuje się na ołtarzu podczas konsekracji.
Za pierwszy cud eucharystyczny uznaje się wydarzenia, które miały miejsce na początku VIII wieku w Lanciano na terenie Włoch. W tamtejszym klasztorze ojców bazylianów jeden z kapłanów dręczony był wątpliwościami co do obecności Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Wątpliwości te naszły go także podczas sprawowanej Mszy św. Wówczas, gdy kończył wypowiadać słowa konsekracji, Hostia zamieniła się w kawałek ciała, a wino w ludzką krew. Zakonnik powiadomił o tym swoich współbraci. Wieść rozniosła się też po okolicy. Wykonano specjalny relikwiarz, w którym Ciało i Krew przechowywane są do dziś. Krew zamieniła się w pięć grudek, ale Ciało pozostało nienaruszone.
W 1970 roku zbadano dokładnie cudowną Eucharystię. Badacze orzekli, że Ciało to fragment ludzkiego serca, bez śladów konserwacji, a Krew ma grupę AB. Od tych niezwykłych wydarzeń minęło już ponad 1250 lat.
Cuda eucharystyczne mają miejsce na całym świecie.