Dziękujemy naszym Parafianom za pomoc przy ŚDM…

XIX niedziela   7 VIII 2016 r.

 1. Zapewne wszyscy jesteśmy poruszeni obecnością Papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie podczas Światowych Dni Młodzieży. Niech nasza modlitwa nadal towarzyszy Papieżowi i młodzieży, by to spotkanie wydawało błogosławione owoce.
 2. Na terenie naszej parafii przebywało i przebywa jeszcze wielu uczestników ŚDM. Zostali oni serdecznie przyjęci i ugoszczeni przez rodziny w naszej parafii. Miło nam, że nasi Goście wyjechali z naszej parafii bardzo zadowoleni i zbudowani.         Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym parafianom za ogromną życzliwość i gościnność okazaną przybyłym Gościom, za otwarte nie tylko drzwi Waszych domów, ale nade wszystko za otwarte Wasze serca.    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowywanie agapy na zakończenie etapu parafialnego ŚDM (a propos: blaszki po ciastach i inne naczynia są jeszcze do odebrania w zakrystii).    Wielkie podziękowanie kierujemy do wolontariuszy naszej parafii, którzy niestrudzenie podejmowali posługę i to bardzo, bardzo dobrą i skuteczną.    Dziękujemy także ks. Marcinowi i ks. Jackowi, którzy koordynowali przygotowanie i przebieg ŚDM w naszej parafii.
 1. Goście ze wspólnoty Shalom, którzy nadal przebywają w rodzinach, zapraszają na koncert i modlitwę jutro o godz. 20:00 do sali św. Faustyny. Zapraszamy na koncert Zespołu Alto Louvor ( „wielkie uwielbienie”), który tworzą członkowie Katolickiej Wspólnoty Shalom.  Teksty autorskich utworów grupy Alto Louvor głoszą radość wiary w Jezusa Chrystusa i propagują kulturę pokoju. W programie wieczoru poza muzyką będzie świadectwo jednego z członków wspólnoty przymierza Shalom oraz wspólna modlitwa. Dodatkowo poprzez zakup specjalnej koszulki lub czapki będzie można wesprzeć finansowo działania ewangelizacyjne wspólnoty.   Strona internetowa zespołu: http://www.bandaaltolouvor.com
 1. W czwartek, 11 sierpnia przypada 72 rocznica zakończenia walk powstańczych na Ochocie. Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na Eucharystię w czwartek o godz. 17:00 w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy IV Obwodu Armii Krajowej oraz w intencji wszystkich powstańców i ludności cywilnej.   Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów w miejscach pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim.
 2. W ramach obchodów Powstania na Ochocie zapraszamy dziś o godz. 20:00 do naszej świątyni na koncert patriotyczny p.t. „Walcząca Warszawa”.
 3. Przypominamy i zachęcamy, aby miesiąc sierpień przeżywać jako miesiąc abstynencji od alkoholu. Wobec wielu smutnych danych   in. o ilości pijanych kierowców na drogach, tym bardziej starajmy się tworzyć właściwą postawę odpowiedzialności w życiu społecznym i rodzinnym.
 4. W tych dniach, z Warszawy wyruszyły pielgrzymki na Jasną Górę. Módlmy się za wszystkich pielgrzymów, aby przez ich ofiarę i modlitwę Bóg udzielał nam, Kościołowi i Ojczyźnie potrzebnych łask.
 5. Siostry Szpitalne od Najświętszego Serca Jezusa zapraszają młodzież żeńską na rekolekcje powołaniowe od 17 do 27 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.


Uroczystość Świętego Jakuba Apostoła

 XVII Ndz zwykła 24 VII 2016 r.

 1. Od kilku dni gościmy uczestników Światowych Dni Młodzieży z katolickiej wspólnoty Shalom. Ostatecznie na dziś przybyło do nas 277 osób! Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom, które przyjęły naszych Gości na nocleg.
 2. Przy takim wydarzeniu są też losowe przypadki. Otóż 207 osób ze Wspólnoty Shalom, które zamierzały przyjechać do Polski na ŚDM, zostało oszukanych przez pracownika agencji turystycznej w Brazylii. Wpłacili pieniądze, a nie otrzymali biletów. Obecnie sprawa została przekazana do prokuratury i toczy się dochodzenie.  Dzięki pomocy Stolicy Apostolskiej, Biskupów z Brazylii i prywatnych darczyńców, część z nich otrzymało wsparcie na nowe bilety i przyjechali do Polski na ŚDM. Jednak z tego względu, że kupowali bilety w ostatniej chwili, to nie udało im się zakupić biletów powrotnych zaraz po zakończeniu ŚDM.   Szukamy więc  zakwaterowania dla pielgrzymów ŚDM ze wspólnoty Shalom, którzy w późniejszym terminie mają datę odlotu. Konkretnie poszukujemy zakwaterowania w sumie dla 52 osób od 2 sierpnia:  do 3 sierpnia, do 5 sierpnia, do 8 sierpnia i do 9 sierpnia. Już znaleźliśmy dodatkowy nocleg dla 80 osób i z nadzieją szukamy jeszcze dla 52 osób. Każda pomoc jest bardzo mile widziana. Osoby, które mogą nam pomóc i przyjąć Gości na dodatkowy nocleg zapraszamy zaraz po Mszy Świętej do zakrystii.
 1. Dziś przybędzie do naszej parafii Ksiądz Kardynał i będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 13:00. W tej Mszy będą też uczestniczyli nasi Goście ze wspólnoty Shalom. Bardzo serdecznie zapraszamy również wszystkich naszych parafian – można oczywiście drugi raz być na Mszy z racji ŚDM!! Msza będzie transmitowana przez Telewizję Polonia.    Zaraz po Mszy Św. czyli ok.14:15 Goście ŚDM zapraszają nas  na oratorium „Canto das Irias” do sali św. Faustyny. Warto wziąć udział w tym krótkim i ciekawym przedstawieniu, które specjalnie z myślą o parafii przygotowała wspólnota Shalom.
 1. Podsumowaniem ŚDM w naszej parafii będzie festyn parafialny dziś o godz. 20:00, który poprowadzi dla nas wspólnota Shalom. I znów serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na podsumowanie ŚDM w naszej parafii, tym razem w taneczno – modlitewnych rytmach. Prosimy też o przyniesienie coś na agapę czyli sałatki, kanapki, ciasto.
 2. Jutro obchodzimy uroczystość Świętego Jakuba Apostoła, patrona naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu jutro w godz. 9:30 – 19:00. Wspólne modlitwy: godz. 12:00 modlitwa Anioł Pański;  godz. 15:00 Koronka;  godz. 18:30 Różaniec.  Uroczystą Mszę Świętą odpustową odprawimy jutro o godz. 19:00.
 1. Prosimy o modlitwę w intencji ŚDM, aby szczęśliwie i bezpiecznie mogły odbywać się spotkania z Papieżem w Krakowie. Prosimy, aby każdego dnia choćby jedną dziesiątkę Różańca ofiarować w tych intencjach.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli.


inauguracja ŚDM w parafii – Uroczysta Eucharystia w środę o godz. 19:00

XVI Niedziela zwykła     17 VII 2016 r.

 

Plan Światowych Dni Młodzieży w parafii św. Jakuba  20-25 lipca 2016 r.

20 lipca, środa

19.00  Msza św. w naszym kościele

20.00  Przedstawienie się poszczególnych grup

21 lipca, czwartek

 8.30 – 9.00 Modlitwa w kościele wraz z pielgrzymami

18.00 – 22.00  Diecezjalny program na pl. Piłsudskiego

22 lipca, piątek

 8.30 – 9.00 Modlitwa w kościele wraz z pielgrzymami

10.00 – 11.30   Spotkanie ze wspólnotą Shalom w sali św. Faustyny

15.00 – 22.00   Iskra Miłosierdzia w Parku Szczęśliwickim

(na zboczu górki, od strony zajezdni autobusowej)

Szczegółowy program:

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i  Msza św.

17.00 –  20.30 Program artystyczny

20.30 – Pop-oratorium „Miłosierdzie Boże” zespołu LUMEN

23 lipca, sobota

 8.30 – 9.00 Modlitwa w kościele wraz z pielgrzymami

16.00 – 22.00  Diecezjalny program przy Świątyni Opatrzności Bożej.

W programie m.in. Msza św. o 18.00.

24 lipca, niedziela

 13.00  Msza święta parafialna pod przewodnictwem Ks. Kard. Kazimierza Nycza

14.15   Oratorium „Canto das Irias” (Sala św. Faustyny)

20.00   Festyn Parafialny (teren przy kościele)

25 lipca, poniedziałek

 8.00  Odjazd wspólnoty Shalom do Częstochowy i Krakowa

Infolinia parafialna odnośnie ŚDM: 500 322 233.

 

ogłoszenia parafialne:

 1. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich do udziału w ŚDM w naszej archidiecezji. Ogólno diecezjalne spotkania dla wszystkich będą w najbliższy czwartek od godz. 18:00 na Pl. Piłsudskiego oraz w sobotę od godz. 15:00 w świątyni Opatrzności.
 2. W naszej parafii gościmy już pierwszych uczestników Światowych Dni Młodzieży, a od środy przybędą pozostali uczestnicy.
 3. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię w tę środę o godz. 19:00, po której będzie przedstawienie się poszczególnych grup przybyłych do nas na ŚDM.
  W piątek będzie duże spotkanie w PARKU SZCZĘŚLIWICKIM, które nazwaliśmy Iskrą Bożego Miłosierdzia. Rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą Świętą, a następnie będzie trwał dekanalny i dzielnicowy festyn zakończony o godz. 20:30 oratorium „Miłosierdzie Boże” w wykonaniu zespołu LUMEN.
  Bardzo serdecznie zapraszamy i młodzież i wszystkich parafian do udziału w spotkaniu i modlitwie w Parku Szczęśliwickim. Na pewno będzie to duże przeżycie i dla przybyłych Gości i dla nas wszystkich.
  W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 będzie celebrowana Msza Święta przez Księdza Kardynała z udziałem uczestników ŚDM – zapraszamy wszystkie Rodziny, które przyjęły Gości na nocleg oraz serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości.
  Zapraszamy też Wszystkich do włączenia się w Festyn Parafialny (teren przy kościele) w przyszłą niedzielę od godz. 20.00 (zachęcamy do przyniesienia jakiegoś ciasta czy sałatki na agapę).
 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczamy na koszty organizacyjne związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w naszej parafii. Dziękujemy też za indywidualne ofiary, które zostały złożone na ten cel w ostatnim tygodniu.
 2. Prosimy o modlitwę w intencji o szczęśliwy i bezpieczny przebieg wydarzeń ŚDM i w diecezji i całej Ojczyźnie. Prosimy, aby każdego dnia choćby jedną dziesiątkę Różańca ofiarować w tych intencjach.
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli.

 Plan Światowych Dni Młodzieży w parafii św. Jakuba

XV Niedziela zwykła   10 VII 2016 r.

 1. Jutro w Liturgii obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy,
  we wtorek wspomnienie św. Brunona, w środę świętych pustelników Andrzeja i Benedykta, w piątek św. Bonawenturę, a w sobotę NMP z Góry Karmel.
 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu mamy wakacyjny porządek:

kancelaria parafialna czynna tylko po południu od godz. 16:00 do18:00

-w dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą Świętą

nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00  (w dni powszednie i w niedziele)

w godz. 10:00-15:00 otwarta jest tylko kruchta kościoła

 1. Prosimy o większą uwagę na to, co dzieje się w naszej świątyni – w sytuacjach zagrożenia prosimy o informację: nr tel. 600 983 198.
 1. Przybliża się termin ŚDM. Przypominamy, że przed spotkaniem w Krakowie, młodzież będzie przeżywała tydzień ewangelizacyjny w parafiach. Do nas, wg ostatnich informacji, ma przybyć ponad dwustu młodych ludzi. Jeszcze raz dziękujemy, którzy będą przyjmować Gości na nocleg w swoich domach. Mamy serdeczną prośbę do wszystkich Parafian – w czasie pobytu młodzieży w naszej parafii, będzie wiele okazji, aby pomóc w sprawach gospodarczo – kuchennych. Zwracamy się serdecznie o taką pomoc. Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
 2. W naszej parafii będziemy gościli 231 osób z Ekwadoru, Brazylii, Węgier, Izraela, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Paragwaju.  Goście, którzy przybędą na ŚDM będą mieszkać w 83 rodzinach  z naszej parafii.
 1. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku. Wszyscy też pamiętajmy, aby przez naszą postawę i udział w niedzielnej Eucharystii dać świadectwo o naszej wierze.

Plan Światowych Dni Młodzieży w parafii św. Jakuba   20-25 lipca 2016 r.

 20 lipca, środa

 19.00          Msza św. w kościele razem z przybyłymi Gośćmi na ŚDM

20.00          Przedstawienie się poszczególnych grup w kościele

 

21 lipca, czwartek

 8.30 – 9.00           Modlitwa w kościele wraz z pielgrzymami

18.00 – 22.00       Diecezjalny program na pl. Piłsudskiego

 

22 lipca, piątek

 8.30 – 9.00           Modlitwa w kościele wraz z pielgrzymami

10.00 – 11.30       Spotkanie ze wspólnotą Shalom w sali św. Faustyny

15.00 – 22.00       Iskra Miłosierdzia w Parku Szczęśliwickim

(na zboczu górki, od strony zajezdni autobusowej)

Szczegółowy program:

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i  Msza św.

17.00 –  20.30 Program artystyczny

20.30 – Pop-oratorium „Miłosierdzie Boże” zespołu LUMEN

 

23 lipca, sobota

 8.30 – 9.00          Modlitwa w kościele wraz z pielgrzymami

16.00 – 22.00       Diecezjalny program przy Świątyni Opatrzności Bożej. W programie m.in. Msza św. o 18.00.

 

24 lipca, niedziela

 13.00                   Msza św. w kościele pod przewodnictwem Ks. Kard. Kazimierza Nycza

14.15          Oratorium „Canto das Irias” (Sala św. Faustyny)

20.00          Festyn Parafialny (teren przy kościele)

 

25 lipca, poniedziałek

 8.00            Odjazd wspólnoty Shalom do Częstochowy i Krakowa

Infolinia parafialna odnośnie ŚDM: 500 322 233.ŚDM coraz bliżej

XIV Ndz zwykła    3 VII 2016 r.

 1. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca, Nieszpory i procesja o godz. 18:00.
 2. Wypominki jutro od godz. 18:00, a o 19:00 Msza Święta za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach.
 3. W środę w Liturgii wspominamy bł. Teresę Ledóchowską, a w piątek św. Jana z Dukli.
 4. Od 4 lipca przechodzimy na tzw. wakacyjny porządek:

kancelaria parafialna czynna będzie tylko po południu od godz. 16:00 do18:00

-w dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą Świętą

nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00  (i w dni powszednie i w niedziele)

-z racji bezpieczeństwa, w godz. 10:00-15:00 będzie otwarta tylko kruchta kościoła

 1. Zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo w naszej świątyni – w sytuacjach podejrzanych prosimy o zdecydowane interwencje oraz o przekazanie informacji do kancelarii lub na plebanię. Tel dyżurny: 600 983 198.
 2. Przybliża się termin ŚDM. Przypominamy, że przed spotkaniem w Krakowie, młodzież będzie przeżywała tydzień ewangelizacyjny w parafiach. Do nas, wg ostatnich informacji, ma przybyć ponad dwustu młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim, którzy będą przyjmować Gości na nocleg w swoich domach.          Ale mamy prośbę głównie do Parafian, którzy nie będą przyjmować Gości na nocleg. W czasie pobytu młodzieży w naszej parafii, będzie też okazja, aby pomóc w sprawach gospodarczo – kuchennych. Zwracamy się serdecznie o taką pomoc . Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
 3. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku. Wszyscy też pamiętajmy, aby  przez naszą postawę i udział w niedzielnej Eucharystii dać świadectwo o naszej wierze.


Galerie parafialne