VI Niedziela Wielkanocna 10 V 2015 r.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczamy na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w NEPALU.
 2. Dziś Zespół Charytatywny zbiera do puszek ofiary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.
 3. Nabożeństwa Majowe dziś o 18:00, a w dni powszednie około godz. 17:40(po zakończeniu Mszy).
 4. W środę w liturgii wspominamy MB Fatimską, w czwartek św. Macieja, a w sobotę św. Andrzeja Bobolę.
 5. Wczoraj, w Rzymie święcenia kapłańskie przyjął diakon Stanisław URMAŃSKI. Natomiast diakon Franciszek URMAŃSKI święcenia kapłańskie przyjmie w sobotę 30 maja o godz. 10:00 w Katedrze Warszawskiej. Mszę prymicyjną nowi księża odprawią w naszej parafii w niedzielę 31 maja o godz. 13:00.
 6. Spotkanie Dzieła Modlitwy Różańcowej odbędzie się po Mszy św. o godz. 11:30.
 7. Spotkanie przedstawicieli wszystkich ruchów i wspólnot z naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę o godz. 20:00 w sali akcji katolickiej.
 8. W najbliższą sobotę, o godz. 19:00, w naszej parafii odbędzie się kolejna Msza św. połączona z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy.
 9. Organizujemy w czasie wakacji parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 14-23 sierpnia. Zachęcamy szczególnie osoby, które chcą przeżyć czas modlitwy i rekolekcji w drodze. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Andrzej Sikorski.
 10. Wyjazd do Medjugorie dla młodzieży z liceum na tzw. Festiwal Młodych w dniach 30 lipca – 8 sierpnia organizuje też ks. Marcin Uhlik; więcej informacji można uzyskać u ks. Marcina.
 11. Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w terminie od 3 do 12 sierpnia do Pardałówki koło Zakopanego. Wyjazd połączony jest z odpoczynkiem i warsztatami edukacyjnymi. Cena wyjazdu 850 zł. Więcej informacji oraz odbiór kart wyjazdowych u Siostry Tymoteuszy lub ks. Andrzeja Sikorskiego.
 12. Osoby wybierające się na pielgrzymkę do LOURDES zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 17 maja o godz. 18:00 do Kaplicy Zmartwychwstania. Podczas spotkania będzie można dokonywać wpłat. Zapraszamy wszystkich.
 13. W dzisiejszej gazetce jest wydrukowana informacja o Światowych Dniach Młodzieży. Bardzo prosimy o zgłoszenie gotowości przyjęcia na nocleg młodzieży, która przez 5 dni będzie przebywała na terenie naszej parafii. Byłoby bardzo dobrze, gdybyśmy w przyszłą niedzielę przynieśli zgłoszenie, za które już dziś serdecznie dziękujemy. Więcej informacji w gazetce.
 14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.


V niedziela wielkanocna 3 V 2015 r.

 1. Nabożeństwo Majowe dziś o godz. 18:00, a w dni powszednie około godz. 17:40 (czyli po zakończeniu Mszy).
 2. Spotkanie Żywego Różańca dziś o godz. 17:00, a Zespołu Charytatywnego jutro o godz. 17:00.
 3. Wypominki jutro od godz. 18:00, a o 19:00 Msza za naszych zmarłych.
 4. Jutro w liturgii wspominamy św. Floriana, w środę przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 5. W sobotę w Warszawie obchodzić będziemy uroczystość NM Panny Łaskawej, Patronki stolicy.
 6. Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii odbywać się będą w dniach 9, 16 i 23 maja.
 7. Spotkanie Dzieła Modlitwy Różańcowej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.
 8. Organizujemy w czasie wakacji parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 14-23 sierpnia. Zachęcamy szczególnie osoby, które chcą przeżyć czas modlitwy i rekolekcji w drodze. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Andrzej Sikorski.
 9. Wyjazd do Medjugorie dla młodzieży z liceum na tzw. Festiwal Młodych w dniach 30 lipca – 8 sierpnia organizuje też ks. Marcin Uhlik; więcej informacji można uzyskać u ks. Marcina.
 10. Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w terminie od 3 do 12 sierpnia do Pardałówki koło Zakopanego. Wyjazd połączony jest z odpoczynkiem i warsztatami edukacyjnymi. Cena wyjazdu 850 zł. Więcej informacji oraz odbiór kart wyjazdowych u Siostry Tymoteuszy lub ks. Andrzeja Sikorskiego.
 11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. 


Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne

 1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2. Miło nam poinformować, że dwóch naszych parafian, dwóch rodzonych braci, wkrótce przyjmie święcenia kapłańskie. Diakon Stanisław URMAŃSKI przyjmie święcenia kapłańskie 9 maja w Rzymie, a diakon Franciszek URMAŃSKI  30 maja o godz. 10:00 w Katedrze Warszawskiej. Natomiast Mszę prymicyjną nowi księża czyli neoprezbiterzy odprawią w naszej parafii w niedzielę 31 maja o godz. 13:00. Dziękując Bogu za dar powołania, módlmy się o dobre przygotowanie do zbliżających się święceń kapłańskich dla Stanisława i Franciszka Urmańskich.
 3. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie około godz. 17:40 (po zakończeniu Mszy…), a w niedziele i święta o godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiadamy w godz. 6:00-9:00 oraz 16:00-19:30. Jest to w Liturgii wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Przypominamy, że 1 maja Msze Święte sprawujemy według codziennego porządku. Tego dnia jest dyspensa od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę będziemy obchodzić w Liturgii Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w sobotę odprawiamy wg codziennego porządku.
 6. Jutro przypada pierwsza rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na koncert poetycki dziś o godz. 20:00 w wykonaniu Mirosława Kowalczyka, naszego parafianina. Program zatytułowany „Nie wszędzie jest tak pięknie jak w niebie” został oparty o utwory Staffa i Leśmiana. Serdecznie zapraszamy.
 7. Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii odbędą się 9, 16 i 23 maja o godz. 15:00.
 8. W zakrystii można jeszcze nabyć pamiątkowy medal z okazji nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt samego medalu wynosi 30 zł –jest to cegiełka na budowę Świątyni Opatrzności.
 9. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w terminie od 3 do 12 sierpnia 2015 roku do Starej Pardałówki koło Zakopanego. Cena wyjazdu 850 PLN. Więcej informacji,  zapisy oraz odbiór kart wyjazdowych u siostry Tymoteuszy lub ks. Andrzeja Sikorskiego.
 10. Parafialna pielgrzymka do LOURDES odbędzie się w terminie 8 – 12 VII Są jeszcze 3 wolne miejsca. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii.

     Historia objawień w Lourdes: Bernadette Soubirous, 14-letnia wiejska dziewczyna, od 11 lutego do 16 lipca 1858 doświadczyła osiemnastu objawień Pięknej Pani. Pani była ubrana w białą suknię i biały płaszcz okrywający głowę, przepasana w pasie niebieską szarfą, na stopach znajdowały się żółte róże i w tym samym co róże kolorze był jej różaniec zawieszony na ręce. Wydarzenia te miały miejsce w grocie Massabielle, niedaleko Lourdes. 25 marca 1858 roku, podczas 16. objawienia, w święto Zwiastowania, Piękna Pani powiedziała: Ja jestem Niepokalane Poczęcie.

11.  Życzymy wszystkim dobrego tygodnia.

 Marsz Świętości Życia po hasłem „Solidarni z życiem” 19 IV 2015 r.

III Niedziela Wielkanocna 19 IV 2015 r. 

 1. Jutro odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas rocznicowych. Zapraszamy rodziców klas III ze wszystkich szkół jutro o godz. 19:00 do sali św. Faustyny.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
 3. Nasz parafianin, diakon Franciszek URMAŃSKI – alumn VI roku Seminarium Duchownego w Warszawie – w sobotę 30 maja o godz. 10:00 w Katedrze Warszawskiej otrzyma święcenia prezbiteratu. Dziękując Bogu za dar powołania, módlmy się o dobre przygotowanie do zbliżających się święceń kapłańskich dla diakona Franciszka Urmańskiego.
 4. Dziś odbędzie się Marsz Świętości Życia po hasłem „Solidarni z życiem”. Udział nas wszystkich będzie okazją do wyrażenia solidarności z każdym życiem ludzkim i do dawania świadectwa o jego wartości. Marsz rozpocznie się Mszą świętą w Archikatedrze Warszawskiej dziś o godz. 12:30, a następnie przejdzie ulicą Krakowskie Przedmieście do Bazyliki Świętego Krzyża. Bezpośrednio po Marszu w Bazylice Świętego Krzyża odbędzie się koncert zespołu „Moja Rodzina”.   Natomiast od godz. 13:00 na Placu Zamkowym trwać będzie akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pieluchy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Zachęcamy wszystkich do udziału w Marszu Świętości Życia.
 5. Maturzyści powoli kończą zajęcia. Zapraszamy maturzystów na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego, w najbliższą środę o godz. 18:00 do Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego. 
 6. Jutro, z racji 75 rocznicy zbrodni katyńskiej, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 97 zaprezentują montaż słowno-muzyczny „Prawdy nie można rozstrzelać”. Serdecznie zapraszamy jutro do sali św. Faustyny o godz. 9:45. 
 7. Zapraszamy na koncert poetycki w przyszłą niedziele o godz. 20:00 w naszej świątyni w wykonaniu Mirosława Kowalczyka, naszego parafianina. Program zatytułowany „Nie wszędzie jest tak pięknie jak w niebie” został oparty o utwory Staffa i Leśmiana. Serdecznie zapraszamy.
 8. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w terminie od 3 do 12 sierpnia 2015 roku do Starej Pardałówki koło Zakopanego. Cena wyjazdu 850 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na koncert charytatywny w sobotę 25 kwietnia 2015 r. o godz. 15:30 w dolnym kościele Świątyni Opatrzności Bożej w wykonaniu zespołu księży pod nazwą SERVI DOMINI CANTORES. Zespół prezentuje szeroki repertuar pieśni sakralnych i arii oratoryjno kantatowych różnych kompozytorów. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na budowę świątyni Opatrzności. Honorowy patronat nad koncertem objął Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz.
 10. W zakrystii można jeszcze nabyć pamiątkowy medal wydany przez Centrum Opatrzności Bożej z okazji nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt samego medalu, który jest cegiełką na budowę Świątyni Opatrzności, wynosi 30 zł.
 11. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.


Niedziela Miłosierdzia 12 IV 2015 r.

 

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – w naszej parafii odbędzie się Dzień Chorych
  wg następującego planu:

godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia

godz.15:15 – Msza Święta

godz.16:00 – Agapa w sali św. Faustyny.

Zapraszamy wszystkich chorych i starszych, a najbliższych i sąsiadów prosimy, aby pomogli starszym przybyć do naszej świątyni.

 1. W Niedzielę Miłosierdzia CARITAS obchodzi swoje święto patronalne. Wszystkich posługujących w naszym parafialnym Zespole Charytatywnym ogarniamy modlitwą i prosimy Pana Boga o błogosławieństwo dla całego Zespołu.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli dary do kosza świątecznego i pomogli zorganizować paczki świąteczne dla chorych i najuboższych w naszej parafii. Bóg zapłać. Również dziś po Mszy Świętej Zespół Charytatywny zbiera ofiary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać za okazaną życzliwość.
 3. Zapraszamy rodziców klas komunijnych na spotkanie jutro o godz. 19:00 do sali św. Faustyny, a w przyszły poniedziałek (20 kwietnia) o godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich – rocznicowych.
 4. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do LOURDES w terminie 8 – 12 VII 2015r. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 5. W najbliższą sobotę, 18 kwietnia, o godz. 19.00 odbędzie się kolejna Msza św. połączona z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy.
 6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

 

Informacja – prośba w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży

DRODZY PARAFIANIE

W 2016 roku będziemy przeżywać w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Zanim jednak młodzież dojedzie do Krakowa, wcześniej będą organizowane dni w diecezjach.

W dniach 20 – 25 lipca 2016 r. w naszej parafii będziemy gościli około 200 osób z różnych stron świata, głównie młodzież i studentów. W programie pobytu w naszej parafii będzie wspólna modlitwa, zwiedzanie zabytków Warszawy, miejsc kultu, spotkania integracyjne.

Chcemy, aby nasi Goście czuli się u nas dobrze, dlatego bardzo Was prosimy, abyście przyjęli ich w tym czasie do Waszych mieszkań na noclegi i poczęstowali śniadaniem. Po śniadaniu Goście będą uczestniczyć w parafii w specjalnie przygotowanym dla nich programie.

Już teraz prosimy Was, abyście zgłosili nam Waszą gotowość przyjęcia Gości na nocleg. Załączamy ankietę, którą prosimy wypełnić i przynieść do zakrystii lub kancelarii.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.  Księżmi odpowiedzialnymi z naszej strony będą: ks. Marcin Uhlik i ks. Jacek Fijałkowski.

 

ZGŁOSZENIE NA NOCLEG    w terminie 20 – 25 lipca 2016 r.

Imię i nazwisko: ……………………………….……………………………..

adres zamieszkania: ………………………………………………………..…

kontakt tel.:……….…………………..……………………..

e-mail:…….…………………………….………………………

na nocleg mogę przyjąć ……………………………. osób.

uwagi:……….……………………………………………………

 

Kontakt w sprawie ŚDM w Parafii: www.parafiajakuba.pl/sdm

mail: muhlik@o2.pl

 

 

 


galeria