Uroczystość NMP Królowej Polski

VI Niedziela Wielkanocna  1 V 2016 r.

 

 1. Rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które doprawiać będziemy w niedziele i święta o godz. 18:00, a w dni powszednie o godz. 17:30. Zapraszamy dziś o 18:00 na pierwsze nabożeństwo Majowe.
 2. We wtorek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszej świątyni sprawujemy wg niedzielnego porządku.
 3. Jutro wypominki od godz. 18:00, a o godz. 19:00 Msza św. za naszych zmarłych poleconych w wypominkach.
 4. W środę w liturgii wspominamy św. Floriana – męczennika, w piątek świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiadamy w godz. 6:00 – 12:00 oraz 15:00-19:00.
 6. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci ze szkoły podstawowej do Zakopanego od 1 do 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii oraz u ks. Andrzeja i s. Tymoteuszy.
 7. PRZYMIERZE RODZIN organizuje WYJAZD WAKACYJNY dla dzieci, w dniach 4-17 lipca. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w czwartek , 12 maja o godzinie 18:00. Rozpoczynamy mszą św. w kaplicy Zmartwychwstania Pana Jezusa.
 8. Zapraszamy licealistów i uczniów techników na wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 4 czerwca 2016. Informacje i zapisy u ks. Marcina.
 9. W niedzielę 8 maja o godz. 13:00 odbędzie się kolejna Msza Św. z homilią dla małżeństw. W trakcie Mszy Św. będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 10. Pamiętajmy o maturzystach, którzy wkrótce rozpoczną czas egzaminów -wspierajmy ich modlitwą o potrzebne dary Ducha Świętego.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

 Marsz Świętości Życia…

V Niedziela Wielkanocna  24 IV 2016 r.

 1. Gościmy dziś przedstawicieli Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (PWTW) m.in. ks. Macieja Raczyńskiego–Rożka i ks. Roberta Skrzypczaka, którzy przybliżą nam działalność Warszawskiego Wydziału Teologicznego. Zapraszamy też na spotkanie o godz. 18:00 do sali św. Faustyny, które poprowadzi ks. Robert Skrzypczak.
 2. Marsz Świętości Życia odbędzie się dziś pod hasłem „Człowiek miłosierny, życiu zawsze wierny”. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w Katedrze Warszawskiej o godz. 11:00, a następnie o godz. 12:00 z Placu Zamkowego wyruszy marsz w kierunku bazyliki Św. Krzyża.
 3. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka ogłoszony w Niedzielę Miłosierdzia, dziś zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie. Ofiary można składać do puszek po zakończeniu Mszy Świętej. Bóg zapłać za życzliwość.
 4. Spotkanie przedstawicieli ruchów i wspólnot z naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę o godz. 20:00 w Sali Akcji Katolickiej.
 5. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci ze szkoły podstawowej do Zakopanego od 1 do 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii oraz u ks. Andrzeja i s. Tymoteuszy.
 6. Zapraszamy licealistów i uczniów techników na wyjazd na Lednicę,
  który odbędzie się 4 czerwca 2016. Informacje i zapisy u ks. Marcina.
 7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

 Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne…

IV Niedziela Wielkanocna   17 IV 2016 r.

 1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem: Powołani do miłosierdzia. Niech nasze modlitwy towarzyszą młodym przy podejmowaniu życiowych decyzji. Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.
 2. Wszystkie małżeństwa, i z większym i z mniejszym stażem, zapraszamy na mszę dla małżeństw dziś o godzinie 13:00 w naszym kościele.
 3. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania odbędzie się jutro o godz. 18:30.
 4. Spotkanie przedstawicieli grup i wspólnot z naszej parafii odbędzie się w środę 27 kwietnia o godz. 20:00.
 5. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci ze szkoły podstawowej do Zakopanego od 1 do 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii oraz u ks. Andrzeja i s. Tymoteuszy.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 7. Marsz Świętości Życia odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 kwietnia pod hasłem „Człowiek miłosierny, życiu zawsze wierny”.

Plan marszu:

11.00 – Msze Święte: Katedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska

12.00 – Happening Pro Life na Placu Zamkowym…

12.40 – Wymarsz w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża

13.00 – Zakończenie Marszu przed Bazyliką Świętego Krzyża

 1. Zapraszamy licealistów i uczniów techników na wyjazd na Lednicę,
  który odbędzie się 4 czerwca 2016. Informacje i zapisy u ks. Marcina.
 2. W naszym kiosku można nabyć książkę ks. prof. Waldemara Chrostowskiego „UCZYNKI MIŁOSIERDZIA”. Książka jest warta zauważenia i przeczytania z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia. Jest też broszurka–rozważanie w 1050. rocznicę Chrztu Polski: „CHRZEST-SPOTKANIE ZE ZMARTWYCHWSTAŁYM”.
 3. Dziękujmy Bogu za dar chrztu świętego. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

 1050-ta rocznica Chrztu Polski…

III Niedziela Wielkanocna    10 IV 2016 r.

 1. W czwartek, 14 kwietnia, przypada 1050-ta rocznica Chrztu Polski. Główne uroczystości odbędą się w tym tygodniu w Gnieźnie i Poznaniu. Zapraszamy na Mszę w intencji Ojczyzny w ten czwartek o godz. 19:00 do naszej świątyni. Będziemy wspólnie dziękować za chrześcijańskie dziedzictwo, ale też prosić o  wierność przyrzeczeniom chrztu świętego. Po Mszy świętej zapraszamy na dalszą modlitwę, którą zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 2. Dziś przypada 6 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy zginęli w 2010 roku w drodze na uroczystości w Katyniu.
 3. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania odbędzie się jutro o godz. 18:30.
 4. W sobotę o godzinie 19:00 zostanie odprawiona kolejna Msza św. połączona z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
 5. Wszystkie małżeństwa, i z większym i z mniejszym stażem, zapraszamy na mszę z homilią dla małżeństw w niedzielę 17 kwietnia o godzinie 13:00 w naszym kościele.
 6. Spotkanie przedstawicieli grup i wspólnot z naszej parafii odbędzie się w środę 27 kwietnia o godz. 20:00.
 7. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci ze szkoły podstawowej do Zakopanego od 1 do 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii oraz u ks. Andrzeja i s. Tymoteuszy.
 8. Gościmy dziś ks. Marka Tacikowskiego, który jest kapłanem naszej archidiecezji i od kilku lat pracuje w trudnych warunkach na terenie Rosji, w Twerze. Dziękujemy ks. Markowi za świadectwo pracy misyjnej. Dziękujemy też wszystkim parafianom za ofiarę złożoną do puszki na pomoc misyjną.
 9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. Bądźmy wdzięczni za dar chrztu świętego.

 

JUBILEUSZ 1050-lecia CHRZTU POLSKI:  UROCZYSTOŚCI CENTRALNE

 

CZWARTEK – 14.04.2016 – GNIEZNO

godz. 11.00-13.00 Konferencja Episkopatu Polski

godz. 14.45 Celebracja Jubileuszowa – Ostrów Lednicki

godz. 17.00 Eucharystia – Katedra Gnieźnieńska

godz. 20.00 Prezentacja filmu o Chrzcie Mieszka I

 

PIĄTEK – 15.04.2016 – POZNAŃ

godz.  9.00-11.00 Konferencja Episkopatu Polski

godz. 12.00 Uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego

 • Orędzie Prezydenta RP
 • Jubileuszowe „Oratorium 966.pl”

godz. 15.45 Procesja Maryjna z Fary do Katedry Poznańskiej

godz. 17.00 Eucharystia – Katedra Poznańska

 

SOBOTA – 16.04.2016 – INEA STADION POZNAŃ

godz.  9.00 Konferencja Episkopatu Polski

INEA STADION W POZNANIU:

godz. 10.00 Świętowanie Jubileuszowe „Gdzie chrzest, tam nadzieja”

godz. 10.50 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE JUBILEUSZU

godz. 14.00 Eucharystia z chrztem dorosłych i posłaniem

godz. 19.00 Koncert jubileuszowy, musical „Jesus Christ Superstar”Niedziela Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia  3 IV 2016 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Organizujemy w naszej parafii spotkanie dla Chorych, które rozpocznie się o g 15:00 Koronką do Miłosierdzia.   Zapraszamy do udziału osoby starsze i chore, a krewnych i sąsiadów prosimy, aby pomogli tym osobom przybyć do Kościoła.
 2. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia CARITAS obchodzi swoje święto patronalne. Dziękujemy wszystkim, którzy posługują w naszym parafialnym Zespole Charytatywnym i prosimy Pana Boga o błogosławieństwo dla całego Zespołu.  Zespół Charytatywny zbiera po Mszy Świętej ofiary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać za okazaną życzliwość. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli dary do kosza świątecznego i pomogli zorganizować paczki świąteczne dla chorych i najuboższych w naszej parafii.
 1. Wypominki jutro od godz. 18:00, a o 19:00 Msza za naszych zmarłych.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się jutro o godz. 18:00.
 3. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci ze szkoły podstawowej do Zakopanego od 1 do 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii oraz u ks. Andrzeja i s. Tymoteuszy.
 4. Jutro przypada w Liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz obchodzony jest Dzień Świętości Życia.

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.
W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.
Warszawa, dnia 30 marca 2016 r.
Komunikat podpisał:
Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP;

Bp Artur G. Miziński Sekretarz  Generalny;

Abp Marek Jędraszewski Zastępca Przewodniczącego.

 

 1. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.


Galerie parafialne