Uroczystość Bierzmowania 19 X godz. 19:00

XXIX Niedziela Zwykła   16 X 2016 r.

 1. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE dziś o godzinie 18:00, a w dni powszednie o godz. 17:30. Dla dzieci RÓŻANIEC od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 w sali świętej Faustyny. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się jutro o godz. 18:00.
 3. W liturgii wspominamy jutro św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek św. Łukasza – patrona pracowników Służby Zdrowia, w środę bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, a w sobotę świętego Jana Pawła II.
 4. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w najbliższą środę o godz. 19:00. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania. Młodzież zapraszamy na Mszę i spotkanie dziś i jutro o godz. 19:00.
 5. Planujemy zorganizować parafialną pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę, 5 listopada. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 6. Została przygotowana nowa księga intencji na I półrocze 2017 roku. Od jutra w kancelarii i zakrystii będziemy przyjmować intencje mszalne na nowe półrocze.
 7. Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
 8. Zapraszamy do włączania się diakonie śpiewające, które posługują podczas Eucharystii:

 Schola Jakubowa – śpiewa podczas Mszy Świętej o godz. 10:15. Próby w piątek w godz. 19:30 – 21:00.

Schola Akademicka – śpiewa podczas Mszy Świętej w niedziele o godz. 19:00. Próby w środę w godz. 19:00 – 20:30.

 1. Spotkania Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

Z katechizmu: Uczynki miłosierne co do ciała:
1. Głodnych nakarmić.
2. Spragnionych napoić.
3. Nagich przyodziać.
4. Podróżnych w dom przyjąć.
5. Więźniów pocieszać.
6. Chorych nawiedzać.
7. Umarłych pogrzebać.Inauguracja duszpasterstwa akademickiego… Dzień Papieski….

OGŁOSZENIA PARAFIALNE    XXVIII Ndz 9 X 2016 r.

 1. Obchodzimy dziś XVI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Przeżywajmy ten dzień jako czas wdzięczności za życie i posługę świętego Jana Pawła II. Po Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia uzdolnionej młodzieży. Za każdy dar serdecznie dziękujemy.
 2. Inauguracja roku akademickiego w naszej parafii odbędzie się dziś o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich studentów mieszkających na terenie Ochoty, a szczególnie serdecznie zapraszamy studentów pierwszego roku.
 3. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE dziś o godzinie 18:00, a w dni powszednie o godz. 17:30. Dla dzieci RÓŻANIEC od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 w sali świętej Faustyny. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
 4. Rodziców wszystkich klas trzecich – komunijnych zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19:00 do sali św. Faustyny.
 5. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy w czwartek – bł. Honorata, a w sobotę św. Teresę z Avila – dziewicę i doktora Kościoła.
 6. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii 19 października o godz. 19:00. Młodzież zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 18:15.
 7. W przyszłą niedzielę, 16 października o godz. 13:00 będzie sprawowana Msza Święta z homilią dla małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa.
 8. Planujemy zorganizować parafialną pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę,
  5 listopada. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 9. Młode siostry Franciszkanki zapraszają młodzież na spotkanie Franciszkańskiej Grupy TAU, które odbędzie się w środę 12 października w sali św. Faustyny o godz. 18:00.  „Aby pójść za Jezusem – mówił Papież – trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”.  Zapraszamy w środę o godz. 18:00 do sali Faustyny.
 10. W piątek podczas Mszy Świętej o godz. 19:00 śpiewy będzie prowadził Chór Allegrezza del Canto, a po Mszy św. odbędzie się krótki koncert muzyki chóralnej od średniowiecza do współczesności. Serdecznie zapraszamy.
 11. W sobotę o godz. 19:00 będzie sprawowana Msza św. połączona z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
 12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.


Inauguracja roku akademickiego w naszej parafii…

XXVII Niedziela Zwykła  2 X 2016 r.

 1. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 18:00, a w dni powszednie po zakończeniu wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. godz. 17:40.
 2. Dzieci zapraszamy na Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 do sali św. Faustyny.
 3. Zespół Charytatywny zbiera dziś do puszek ofiary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na dzieło miłosierdzia prowadzone w naszej parafii.
 4. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 17:00.
 5. Siostry Franciszkanki zapraszają na tzw. TRANSITUS czyli wspomnienie śmierci świętego Franciszku z Asyżu jutro po Różańcu.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9:30 do 19:00. Spowiadamy od 6:00 do 12:00 i od 15:00 do 19:30.
 7. W Liturgii wspominamy: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. Faustynę Kowalską, a w piątek – Matkę Bożą Różańcową.
 8. Zapraszamy dorosłych na spotkanie biblijno-modlitewne w środę o godz. 18:30 do sali Akcji Katolickiej.
 9. Inauguracja roku akademickiego w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich studentów mieszkających na terenie Ochoty, a szczególnie serdecznie zapraszamy studentów pierwszego roku.
 10. Wspólnota Akademicka Ruchu Światło – Życie rozpoczyna nowy cykl spotkań po wakacjach. Zapraszamy serdecznie studentów, szczególnie pierwszego roku – w każdy poniedziałek o 20:00 w sali św. Faustyny.
 11. Księża Orioniści obchodzą 25-lecie działania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Barskiej 4. Z tej okazji zapraszają na jubileuszową Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Uroczystość odbędzie się w czwartek o godz. 10:00 w naszym kościele.
 12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

 rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE…

       XXVI Ndz 25 IX 2016 r.

 1. We wtorek wspominamy w Liturgii św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława-męczennika, w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, a w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
 2. W sobotę rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17:40, a w niedziele o godz. 18:00.
 3. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii 19 października podczas Mszy Świętej o godz. 19:00. Zapraszamy młodzież przed Bierzmowaniem na spotkanie jutro o godz. 18:30.
 4. Zapraszamy dorosłych na spotkanie biblijno-modlitewne w środę o godz. 18:30 do sali Akcji Katolickiej.
 5. Zbiórka ministrantów młodszych czyli ze szkoły podstawowej odbędzie się w środę o godz. 16:30, a dla starszych czyli z gimnazjum i liceum również w środę ale o godz. 19:30. Zapraszamy.
 6. Zapraszamy chętne dzieci do śpiewania w scholi dziecięcej na Mszy Świętej o godz. 11:30. Próba scholi dziecięcej w niedzielę o godz. 10:30 w Sali Niepokalanej.
 7. Chętne dziewczynki zapraszamy na spotkanie Bielanek w środę o godz. 16:00 do Sali Niepokalanej.
 8. Wspólnota Akademicka Ruchu Światło – Życie rozpoczyna nowy cykl spotkań po wakacjach. Zapraszamy serdecznie studentów, szczególnie pierwszego roku – w każdy poniedziałek o 20:00 w sali św. Faustyny.
 9. Studenci poszukują tanich pokoi na nowy rok akademicki. Informacje o pokojach można zostawiać w zakrystii i kancelarii.
 10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

 20 września – dzień modlitwy o pokój w świecie

XXV  Ndz  18 IX 2016 r.

 1. Dziś przypada osiemnasta rocznica śmierci księdza prałata Henryka Żochowskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wieloletnim proboszczu naszej parafii.
 2. W sierpniu br. trzęsienie ziemi nawiedziło Włochy. Z tej racji, dziś we wszystkich kościołach w naszej Ojczyzny, na prośbę Papieża Franciszka i włoskiej Caritas, jest przeprowadzana zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Dziękujemy za ofiary na tacę, które przeznaczamy na ten cel.
 3. We wtorek, 20 września br., w Asyżu, odbędzie się Spotkanie Międzyreligijne, któremu będzie przewodniczył Papież Franciszek. Jak podaje Nuncjatura Apostolska w Polsce, „Ojcu Świętemu bardzo zależy na modlitewnym wsparciu w tym dniu ze strony wszystkich Kościołów partykularnych”. Zachęcamy do modlitwy o pokój w świecie i prosimy, aby dzień 20 września był przeżywany przez nas wszystkich jako Dzień modlitwy w intencji pokoju.
 4. Zapraszamy na mszę z homilią dla małżeństw dziś o godzinie 13.00.
 5. W środę w Liturgii obchodzimy święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty, a w piątek wspomnienie świętego ojca Pio.
 6. W sobotę przypada dzień konsekracji naszego kościoła. Przypominamy, że 24 września 1960r. Ks. Kard. Stefan Wyszyński konsekrował naszą świątynię, która po zniszczeniach wojny została odbudowana przez ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Infułata Mystkowskiego. Dziękujmy Bogu za wszystkich, którzy budowali naszą świątynię.
 1. Zapraszamy młodzież przed Bierzmowaniem na spotkanie jutro o godz. 18:30. Prosimy wszystkich o obecność.
 2. Zapraszamy dorosłych na pierwsze po wakacjach spotkanie biblijno-modlitewne w środę o godz. 18:30 do sali Akcji Katolickiej .
 3. Zbiórka ministrantów młodszych czyli ze szkoły podstawowej odbędzie się w środę o godz. 16.30, a dla starszych czyli z gimnazjum i liceum również w środę ale o godz. 19.00. Zapraszamy.
 4. Zapraszamy chętne dzieci do śpiewania w scholi dziecięcej na Mszy Świętej o godz. 11:30. Próba scholi dziecięcej w niedzielę o godz. 10:30 w Sali Niepokalanej.
 5. Chętne dziewczynki zapraszamy na spotkanie Bielanek w środę o godz. 16:00 do Sali Niepokalanej.
 6. Studenci poszukują pokoi na nowy rok akademicki. Informacje o pokojach można zostawiać w zakrystii i kancelarii.
 7. W sobotę, 24 września odbędzie się spacer z przewodnikiem po miejscach Powstania Warszawskiego na Ochocie. Rozpoczęcie o godz. 11:00 przed naszym Kościołem.
 8. W dniach 21-23 października 2016r. w naszej parafii odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne Kurs Nowe Życie. Jest to dobra możliwość odnowienia swojej wiary i otworzenia na Bożą Miłość. Informacje i zapisy na stronie snewarszawa.pl/nowezycie.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli.


Galerie parafialne