Godz. 17:00 Msza Święta – około godz.17:40 wyruszy procesja…

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 26 V 2016 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  W naszej świątyni Msze Święte wg niedzielnego porządku. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 17:00 czyli około godz.17:40 wyruszy procesja ulicami Grójecką, Barską, Białobrzeską, Sękocińską, Słupecką i Grójecką.  Bardzo prosimy wszystkich parafian mieszkających na trasie procesji o dekorację domów.  Zwracamy się także do właścicieli samochodów, aby w miarę możliwości nie parkowali samochodów na trasie procesji w godz. 17:30 –19:00. Bóg zapłać za zrozumienie. Prosimy również panów o zaangażowanie się do udziału w asyście procesyjnej – zapraszamy na krótkie spotkanie o 16:45 przy zakrystii.
 2. Wychodząc z kościoła możemy wziąć gazetkę z tekstami pieśni eucharystycznych – oczywiście przynieśmy gazetkę na procesję, abyśmy mogli wspólnym śpiewem wyznawać prawdę o Bogu obecnym pod postacią chleba.
 1. Centralne uroczystości Bożego Ciała rozpocznie uroczysta Msza Święta o godz. 10.00 w Bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, która przejdzie trasą od Katedry przez Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście aż do Placu Piłsudskiego.
 2. W ramach tzw. Oktawy Bożego Ciała procesję łączyć będziemy z Nabożeństwem Majowym i Czerwcowym.
 3. W sobotę, w katedrze warszawskiej ksiądz Kardynał udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przygotowujących się do kapłaństwa.
 4. W niedzielę, 5 czerwca będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. Obchody rozpocznie pielgrzymka z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego, która z placu Piłsudskiego przejdzie ulicami Traktu Królewskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12:00 pod przewodnictwem arcybiskupa Aten, abp. Sevastianosa Rossolatosa zostanie odprawiona Msza święta na Polach Wilanowskich. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce już od Placu Piłsudskiego (godz. 8:00). Można też włączyć się choćby w ostatni etap procesji ( około godz. 11:00) od Kościoła ojców Barnabitów do świątyni Opatrzności. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Uroczysta Eucharystia w świątyni Opatrzności Bożej.
 5. Wszystkim życzymy radości eucharystycznej.


Niedziela Trójcy Przenajświętszej 22 V 2016 r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej  22 V 2016 r.

 1. Dziś obchodzimy niedzielę Trójcy Przenajświętszej.
 2. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, modlimy się dziś za ofiary kataklizmu oraz przeprowadzimy po Mszy Świętej zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w Ekwadorze w wyniku trzęsienia ziemi.Jednocześnie informujemy, że można także wysyłać SMS na numer 72 052 z hasłem POMAGAM.
 3. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w niedzielę o 18:00, a w dni powszednie o 17:30.
 4. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej świątyni Msze Święte sprawować będziemy wg niedzielnego porządku. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 17:00 czyli około godz.17:40 wyruszy procesja ulicami Grójecką, Barską, Białobrzeską, Sękocińską, Słupecką i Grójecką.
  Bardzo prosimy wszystkich parafian mieszkających na trasie procesji o dekorację domów. Prosimy także właścicieli samochodów, aby w miarę możliwości nie parkowali samochodów na trasie procesji w godz. 17:30 –19:00. Bóg zapłać za zrozumienie.
 1. Zwracamy się do mężczyzn z prośbą o pomoc przy organizowaniu procesji. Kto z panów chciałby włączyć się w różne funkcje i zadania podczas procesji Bożego Ciała, bardzo prosimy zaraz po Mszy Świętej o zgłoszenie się do zakrystii. Liczymy na odwagę i życzliwość ze strony mężczyzn.
 2. Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się o godz. 10:00 Mszą świętą w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza. Bezpośrednio po Mszy Świętej wyruszy procesja, która przejdzie trasą od katedry przez Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście aż do Placu Piłsudskiego.
 3. W sobotę, w katedrze warszawskiej ksiądz Kardynał udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przygotowujących się do kapłaństwa.
 4. Rodziny z naszej parafii, które będą przyjmować Gości podczas Światowych Dni Młodzieży, zapraszamy na spotkanie do sali św. Faustyny 5 czerwca o godz. 18:00 .
 5. Zapraszamy licealistów i uczniów techników na wyjazd na Lednicę 4 czerwca 2016 r. Więcej informacji u ks. Marcina.
 6. W naszej parafii w dniach 27-29 maja odbędą się MUZYKOLEKCJE czyli rekolekcje połączone z warsztatami muzycznymi, prowadzone przez Grzegorza Michalczyka i kompozytorów muzyki chrześcijańskiej – Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego. Tematem rekolekcji będzie Boże Miłosierdzie. Szczegóły i zapisy na warsztaty na stronie muzykolekcje.pl W niedzielę 29 maja, na zakończeniem rekolekcji muzycznych zapraszamy serdecznie na Mszę o 19:00, po której odbędzie się około godzinne uwielbienie pieśniami o tematyce Bożego Miłosierdzia prowadzone przez uczestników rekolekcji.
 7. PRZYMIERZE RODZIN organizuje WYJAZD WAKACYJNY dla dzieci w dniach 4-17 lipca. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w czwartek, 9 czerwca o godzinie 18:00. Rozpoczynamy mszą św. w kaplicy Zmartwychwstania Pana Jezusa.
 8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 15 V 2016 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 15 V 2016 r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas wielkanocny w życiu Kościoła.
 2. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w niedzielę o 18:00, a w dni powszednie o godz. 17:30.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczamy na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Polsce.
 4. Jutro w Liturgii obchodzimy Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona naszej metropolii.
 5. W środę, 18 maja, przypadają urodziny św. Jana Pawła II.
 6. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To Święto ma przyczyniać się do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stać się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dla księży jest zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe, modlitewne wsparcie.
 7. W sobotę o godz. 19.00 będzie sprawowana kolejna Msza św. połączona z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
 8. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci ze szkoły podstawowej do Zakopanego od 1 do 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy u ks. Andrzeja i s. Tymoteuszy.
 9. Zapraszamy licealistów i uczniów techników na wyjazd na Lednicę 4 czerwca 2016 r. Więcej informacji u ks. Marcina.
 10. W naszej parafii w dniach 27-29 maja odbędą się MUZYKOLEKCJE czyli rekolekcje połączone z warsztatami muzycznymi, prowadzone przez Grzegorza Michalczyka i kompozytorów muzyki chrześcijańskiej – Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego. Tematem rekolekcji będzie Boże Miłosierdzie – mają być też one formą przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w przeżywanym Roku Miłosierdzia. Koszt uczestnictwa w trzydniowych rekolekcjach to 50 zł. Szczegóły i zapisy na warsztaty  na stronie muzykolekcje.pl   Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 8 V 2016 r.

VII Niedziela Wielkanocna   Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  8 V 2016 r.

 1. Trwa w kościele nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  Zapraszamy na modlitewne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego czyli w najbliższą sobotę – rozpoczniemy je Apelem o godz. 21:00, a zakończymy Eucharystią o północy (niżej jest zamieszczony plan czuwania).
 2. Nabożeństwa Majowe dziś o godz. 18:00, a w dni powszednie o godz. 17:30.
 3. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczamy na potrzeby Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 4. Zespół Charytatywny dziś, po Mszy Świętej zbiera do puszek ofiary na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać za złożony dar.
 5. Jutro w Liturgii obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona ładu moralnego.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro o godz. 18:00.
 7. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci ze szkoły podstawowej do Zakopanego od 1 do 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii oraz u ks. Andrzeja i s. Tymoteuszy.
 8. PRZYMIERZE RODZIN organizuje WYJAZD WAKACYJNY dla dzieci, w dniach 4-17 lipca. Spotkanie dla wszystkich chętnych w ten czwartek o godz. 18:00 w kaplicy Zmartwychwstania.
 9. Zapraszamy licealistów i uczniów techników na wyjazd na Lednicę 4 czerwca 2016 r. Informacje i zapisy u ks. Marcina.
 10. Dziś o godz. 13:00 odbędzie się kolejna Msza Św. z homilią dla małżeństw. W trakcie Mszy Św. będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 11. W naszej parafii w dniach 27-29 maja odbędą się MUZYKOLEKCJE czyli rekolekcje połączone z warsztatami muzycznymi, prowadzone przez Grzegorza Michalczyka i kompozytorów muzyki chrześcijańskiej – Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego. Tematem rekolekcji będzie Boże Miłosierdzie – mają być też one formą przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w przeżywanym Roku Miłosierdzia. Koszt uczestnictwa w trzydniowych rekolekcjach to 50 zł. Szczegóły i zapisy na warsztaty  na stronie muzykolekcje.pl   Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

 

 

WIGILIA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO  parafia św. Jakuba 14 maja 2016 r. (sobota)

godz. 19:00 Eucharystia  oraz ADORACJA

godz. 20:30 Różaniec

godz. 21:00 Apel Jasnogórski

godz. 21:20 modlitwa brewiarzowa z Wigilii…

godz. 22:00 jak przyjmować Słowo Boże / spotkanie w grupach

godz. 23:00 A D O R A C J A / czas uwielbienia

godz. 24:00 EUCHARYSTIA

Agapa

Zapraszamy do wspólnego czuwania…

 

 Uroczystość NMP Królowej Polski

VI Niedziela Wielkanocna  1 V 2016 r.

 

 1. Rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które doprawiać będziemy w niedziele i święta o godz. 18:00, a w dni powszednie o godz. 17:30. Zapraszamy dziś o 18:00 na pierwsze nabożeństwo Majowe.
 2. We wtorek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszej świątyni sprawujemy wg niedzielnego porządku.
 3. Jutro wypominki od godz. 18:00, a o godz. 19:00 Msza św. za naszych zmarłych poleconych w wypominkach.
 4. W środę w liturgii wspominamy św. Floriana – męczennika, w piątek świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiadamy w godz. 6:00 – 12:00 oraz 15:00-19:00.
 6. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci ze szkoły podstawowej do Zakopanego od 1 do 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii oraz u ks. Andrzeja i s. Tymoteuszy.
 7. PRZYMIERZE RODZIN organizuje WYJAZD WAKACYJNY dla dzieci, w dniach 4-17 lipca. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w czwartek , 12 maja o godzinie 18:00. Rozpoczynamy mszą św. w kaplicy Zmartwychwstania Pana Jezusa.
 8. Zapraszamy licealistów i uczniów techników na wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 4 czerwca 2016. Informacje i zapisy u ks. Marcina.
 9. W niedzielę 8 maja o godz. 13:00 odbędzie się kolejna Msza Św. z homilią dla małżeństw. W trakcie Mszy Św. będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 10. Pamiętajmy o maturzystach, którzy wkrótce rozpoczną czas egzaminów -wspierajmy ich modlitwą o potrzebne dary Ducha Świętego.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

 Galerie parafialne