100-rocznica Objawień Fatimskich…

  IV Niedziela Wielkanocna    7 V 2017 r.

 

  1. Wczoraj, nasz parafianin Bartłomiej Michalski, alumn V roku Seminarium Duchownego, przyjął święcenia diakonatu. Dziękując Bogu za łaskę powołania, módlmy się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:40, a w niedziele i święta o godz. 18:00.
  3. W poniedziałek w liturgii obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, a w sobotę NMP Łaskawej, Patronki Warszawy.
  4. W tę sobotę, 13 maja przypada 100-rocznica objawień Fatimskich. Zapraszamy w sobotę o godz. 9:00 na Eucharystię i Różaniec Fatimski. Przez 9 sobót przed Uroczystością Objawień Fatimskich gromadzimy się na modlitwie, aby odpowiedzieć na prośby Matki Bożej i wypraszać pokój dla świata i dla naszych rodzin. Serdecznie zapraszamy i w tę sobotę o godz. 9:00.
  5. Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci klas III odbędzie się w naszej parafii 13, 20 i 27 maja o godz. 15:00.
  6. Spotkanie przedstawicieli ruchów i wspólnot z naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę o godz. 20:00 w sali Akcji Katolickiej.
  7. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci od klasy II do VI do Brennej w terminie od 17 do 26 lipca. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy u s. Tymoteuszy,  w kancelarii lub zakrystii.
  8. Zespół Charytatywny zbiera dziś do puszek ofiary na pomoc rodzinom wielodzietnych oraz dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Jednocześnie Zespół Charytatywny składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli dary do kosza świątecznego i pomogli zorganizować paczki świąteczne. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy.
  9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

Fundacja Academia Iuris – studencka poradnia prawna – zaprasza osoby potrzebujące bezpłatnej pomocy prawnej do zapisów na dyżury, które  w Parafii św. Jakuba Apostoła odbywają się we  wtorki w godz. 16:30 – 20:30. Zapisy są możliwe pod numerem telefonu 22 49 87 230 od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00-17:00. Na spotkanie prosimy przynieść kserokopię dokumentów dotyczących sprawy.

 Galerie parafialne