Uroczystość NMP Królowej Polski…

III Niedziela Wielkanocna   30 kwietnia 2017 r.

  1. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17:40, a w niedziele i święta o godz. 18:00.
  2. Jutro w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika – przypominamy, że jutro Msze Święte celebrujemy wg codziennego porządku godzin.
  3. Wypominki jutro od godz. 18:00, a o godz. 19:00 Msza Święta za naszych zmarłych.
  4. W środę, 3 maja, obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszej świątyni będziemy sprawować wg niedzielnego porządku.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiadamy w godz. 6:00 –9:00 oraz 15:00-19:00.
  6. W najbliższą sobotę o godz. 15:00, nasz parafianin Bartłomiej Michalski, alumn V roku Seminarium Duchownego, przyjmie święcenia diakonatu. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji Bartłomieja.
  7. Spotkanie przedstawicieli ruchów i wspólnot z naszej parafii odbędzie się w środę, 10 maja o godz. 20:00 w Sali Akcji Katolickiej.
  8. W czasie wakacji będzie organizowany wyjazd dla dzieci od klasy II do VI do Brennej w terminie od 17 do 26 lipca. Koszt wyjazdu 1000 zł. Zapisy u s. Tymoteuszy,  w kancelarii lub zakrystii.
  9. Fundacja Academia Iuris – studencka poradnia prawna. Zapraszamy osoby potrzebujące bezpłatnej pomocy prawnej do zapisów na dyżury, które  w Parafii św. Jakuba Apostoła odbywają się we  wtorki w godz. 16:30 – 20:30. Zapisy są możliwe pod numerem telefonu 22 49 87 230 od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00-17:00. Na spotkanie prosimy przynieść kserokopię dokumentów dotyczących sprawy.
  10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

 

Wielkanocny pacierz

Nie umiem być srebrnym aniołem –
Ni gorejącym krzakiem –
Tyle Zmartwychwstań już przeszło-
A serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami –
Tyle już alleluja –
A moja świętość dziurawa
Na ćwiartce włoska się buja.

Wiatr gra mi na kościach mych psalmy –
Jak na koślawej fujarce –
Żeby choć papież spojrzał
Na mnie – przez białe swe palce.

Żeby choć Matka Boska
Przez chmur zabite wciąż deski –
Uśmiech mi Swój zesłała
Jak ptaszka we mgle niebieskiej.

I wiem, gdy łzę swoją trzymam
Jak złoty kamyk z procy –
Zrozumie mnie mały Baranek
Z najcichszej Wielkiej Nocy.

Pyszczek położy na ręku –
Sumienia wywróci podszewkę –
Serca mojego ocali

Czerwoną chorągiewkę….
(ks. J. Twardowski)

 Galerie parafialne