Kanonizacja ojca Stanisława Papczyńskiego

X Ndz zwykła   5 VI 2016 r.

1. Dziś wielka uroczystość w Rzymie, podczas której zostanie kanonizowany ojciec Stanisław Papczyński, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów.
  2. Przeżywamy dziś Święto Dziękczynienia. Obchody rozpoczną się pielgrzymką z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego z placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce już od Placu Piłsudskiego (godz. 8:00). Można też włączyć się choćby w ostatni etap procesji ( około godz. 11:00) od Kościoła ojców Barnabitów do świątyni Opatrzności. O godz. 12:00 pod przewodnictwem arcybiskupa Aten, Sevastianosa Rossolatosa będzie sprawowana uroczysta Msza Święta na Polach Wilanowskich.
  3. Nabożeństwo Czerwcowe w niedzielę o 18:00, a w dni powszednie o godz. 17:30.
  4. Spotkanie dzieła modlitwy Różańcowej odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 11:30 w Kaplicy Zmartwychwstania.
  5. Rodziny z naszej parafii, które będą przyjmować Gości podczas Światowych Dni Młodzieży, zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 18:00 do sali św. Faustyny
  6. Wypominki jutro od godz. 18:00, a o godz. 19:00 Msza Święta za naszych zmarłych poleconych w wypominkach.
  7. PRZYMIERZE RODZIN organizuje WYJAZD WAKACYJNY dla dzieci w dniach 4-17 lipca. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w czwartek, 9 czerwca o godzinie 18:00. Rozpoczynamy mszą św. w kaplicy Zmartwychwstania Pana Jezusa.
  8. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę z racji 1050 rocznicy chrztu Polski. Planujemy wyjazd do Poznania, w sobotę, 2 lipca. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  9. Zapraszamy osoby, które śpiewają albo grają na instrumentach do współtworzenia chóru i orkiestry na czas Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Osoby grające i śpiewające bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie i zapraszamy do zakrystii po bliższe informacje.
  10. Duszpasterstwo prawników Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na spotkanie pt. „Współczesny spór o znaczenie wartości”. Wykład wygłosi ks. prof. Jacek Grzybowski – filozof z UKSW. Wszystko w piątek, 10 czerwca o godzinie 18:00 w Sali św. Faustyny.
  11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.