OGŁOSZENIA:V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17 marca 2013r.)

1.  HABEMUS PAPAM. Dziękujmy Bogu za Papieża Franciszka i wspierajmy Go naszą modlitwą, aby mógł w mocy Ducha Świętego posługiwać Kościołowi i światu.

2. Dziś przypada rocznica erygowania naszej parafii. Dnia 17 marca 1918 r. ks. Arcybiskup Aleksander Kakowski wydał dekret, na mocy którego mogła powstać nasza parafia. Dziękujmy Bogu za wszystkich, którzy tworzyli i budowali naszą parafię swoją pracą i modlitwą.

3. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Infułat Jan Sikorski.

Plan rekolekcji dla dorosłych (17–20 marca):

* V Niedziela Wielkiego Postu: podczas każdej Mszy Świętej

* pon, wt, śr godz.  9:00 oraz 17:00.

Plan rekolekcji dla studentów (17–20 marca):

* dziś podczas Eucharystii o godz. 19:00

* pon; wt; śr  godz. 20:15.

Tak zaplanujmy nasz kalendarz, aby każdy mógł uczestniczyć w rekolekcjach. Módlmy się za całą parafię, aby rekolekcje wydały w naszym życiu dobre owoce.

Sakrament pojednania: pon-śr w godz. 8:00-9:00; 16:00-18:00 i 19:30-20:30.

4. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:

GORZKIE ŻALE –  dziś godz. 18:00.

DROGA KRZYŻOWA ––  piątek :

dzieci-godz.16:30;   dorośli-godz.17:40;

Natomiast Droga krzyżowa o godz. 20:00 przejdzie ulicami naszej parafii – rozpoczęcie przy gmachu Geologii – róg ul. Banacha oraz Żwirki i Wigury o godz. 20:00. Zapraszamy wszystkich.

5.    Z racji Dnia Świętości Życia, w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30, a następnie  rozpocznie się MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA  – centralne spotkanie przewidziane jest  przy Kolumnie Zygmunta ok. godz. 14.00.

6. Została przygotowana nowa księga intencji mszalnych na drugie półrocze 2013r. Od jutra w zakrystii i kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na okres od lipca do grudnia.

7. We wtorek w Liturgii przypada Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

Camino w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na comiesięczne pielgrzymowanie
na
Warszawskiej  Drodze św. Jakuba.

Kolejny etap Camino w Warszawie na trasie Warszawa Ochota – Ożarów – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się w Niedzielę Palmową 24 marca 2013 r.

W programie:

• 9:00 – msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na pl. Narutowicza (parafia św. Jakuba) – poświęcenie palm i błogosławieństwo
  • 11:00 – 15:00 – przejście z palmami w rękach drugiego etapu – dzielnica Włochy, Ursus, Gołąbki, Ożarów Mazowiecki.
  • 15:30 – Zakończenie  uroczystości w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie.

( Pierwszy etap – Katedra św. Jana – parafia św. Jakuba Apostoła pokonaliśmy już w dniu 24 lutego(niedziela). Po Mszy Świętej i uroczystym błogosławieństwie w Bazylice Archikatedralnej na Starym Mieście przeszliśmy do kościoła p.w. Wszystkich Świętych, potem nawiedziliśmy kaplicę 109 Błogosławionych Męczenników z II wojny światowej po czym wędrówkę zakończyliśmy w kościele parafialnym św. Jakuba na Placu Narutowicza. Grupa była nieliczna ale symboliczna – 8 osób akurat tyle ile Apostołowi św. Jakubowi udało się nawrócić w Hiszpanii.)